Gdy rodzina się powiększa, jedną z kluczowych decyzji jest ta o wyborze auta. Musi być wygodne, bezpieczne, spełniające wymagania członków rodziny, ekonomiczne i cieszące oko. Czy istnieje jedno auto posiadające wszystkie te cechy? Owszem – to Skoda Kodiaq, idealne dla rodziny auto o wielu wyjątkowych właściwościach.

Auto terenowe stworzone dla rodziny

Auta terenowe, choć powszechnie kojarzone z wojażami po nierównych terenach, świetnie sprawdzą się również jako rodzinny samochód. Ich solidna i sprawdzona konstrukcja to duży atut tego typu aut, a terenowy charakter pozwoli swobodnie podróżować nawet po nierównej nawierzchni. Auta terenowe lub typu SUV to także samochody o dużej pojemności. Odnosi się to zarówno do liczby osób, które mogą wsiąść do tego typu pojazdu, jak i wielkości bagażnika, który bez trudu pomieści weekendowy ekwipunek całej rodziny. Warto wspomnieć także o komforcie psychicznym, które auto terenowe daje pasażerom podczas jazdy. Lepsza widoczność za kierownicą sprawia, że tego rodzaju samochód pozwala uniknąć wielu niebezpieczeństw, w tym na przykład rozległych dziur w nawierzchni drogi. Dokładając do tego napęd na 4 koła, komfort jazdy jest niezależny od pory roku i warunków atmosferycznych.

Takimi cechami charakteryzuje się właśnie Skoda Kodiaq, czyli terenówka klasy premium. Model dostępny jest z napędem 4×4 w kilku wersjach silnikowych. Począwszy od 1.5 TSI 150 km z 7-biegowym automatem DSG oraz 2.0 TDI 150 km z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym automatem DSG, po 2.0 TSI 190 km z 7-biegowym automatem DSG oraz 2.0 TDI 190 km z 7-biegowym automatem DSG.  Auto dostępne jest w różnych wersjach wyposażenia i zachwyca licznymi udogodnieniami poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy. Najnowszą ofertę samochodów Skoda Kodiaq znajdziesz na https://centrumwroclaw.pl/skoda/. Sprawdź i przekonaj się o tym, jaką przestrzeń i wygodę dla kierowcy i pasażerów stwarza ten samochód.

Skoda Kodiaq – auto bezpieczne dla rodziny

Pewność i dynamiczność prowadzenia dzięki dostępnym jednostkom napędowym to nie wszystko, co oferuje ten samochód. Choć auto dostępne jest w kilku wersjach – podstawowej Ambition, Business i Style, to na szczególną uwagę zasługuje odmiana Laurin&Klement. W tej wersji system Travel Assist umożliwi rozpoznanie znaków drogowych, a system kamer 360 stopni pozwoli bez trudu odnaleźć się na ciasnych drogach w mieście i w ustronnych miejscach.

Skoda Kodiaq to auto wyposażone w specjalistyczne systemy wspomagania jazdy.

W odniesieniu do bezpieczeństwa całej rodziny szczególnie istotny wydaje się układ LANE ASSIST, czyli asystent pasa ruchu. To funkcja, dzięki której znacząco poprawia się bezpieczeństwo w trakcie jazdy – gdy kierowca nagle zaczyna opuszczać właściwy pas ruchu, zostaje o tym poinformowany za pomocą sygnału dźwiękowego oraz wibracji kierownicy. Prócz tego, auto jest wyposażone w funkcję automatycznego hamowania w trakcie manewru cofania. Rodzice nie muszą też martwić się o montaż fotelików dziecięcych. Ten model, podobnie jak inne pojazdy Skoda, został wyposażony w uchwyty Isofix, dzięki którym fotelik może zostać zamontowany na stałe. Dodatkowo dla bezpieczeństwa pasażerów nadwozie wykonano z materiałów o wzmocnionej twardości, co pozytywnie wpływa na ochronę pasażerów i kierowcy.

Koniec z brakiem komfortu w trakcie jazdy

Prócz ponadprzeciętnych parametrów w zakresie bezpieczeństwa, Skoda Kodiaq wyróżnia się dużą przestronnością, co widocznie wpływa na komfort kierowcy oraz pasażerów. Ten model auta pomieści aż 7 pasażerów, dzięki czemu wycieczki nawet z dużą rodziną nie będą stanowić problemu. Pojemny bagażnik na liczne bagaże to dodatkowa zaleta tego auta, którą docenisz nie tylko w czasie podróży, ale i podczas dużych rodzinnych zakupów. To auto o wielu funkcjach, które bez wątpienia wpasuje się do każdej rodziny i będzie stanowić jej niezaprzeczalny atut.